Przebarwienia na zębach – jak się ich pozbyć?

Przebarwienia na zębach – jak się ich pozbyć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Któż z nas nie chciałby cieszyć się perfekcyjnym uśmiechem? Idealnie równe i śnieżnobiałe zęby to jeden z najskuteczniejszych sposobów, by sprawiać wrażenie osoby zdrowej i zadbanej. Niestety, niekiedy nawet regularna pielęgnacja i utrzymywanie wszelkich zasad higieny nie są w stanie tego zagwarantować. Wszystko dlatego, że każdy człowiek posiada nieco inny odcień kości. Często sięgamy również po takie napoje, jak kawa, czerwone wino czy mocna herbata, które tworzą przyciemniający osad na szkliwie. Jak pozbyć się nieestetycznych przebarwień i jak zwalczyć uciążliwą fluorozę? Oto kilka cennych rad.

Kompleksowa pomoc w uzyskaniu idealnego uśmiechu

Fluoroza to choroba, która objawia się poprzez białe, wręcz kredowe plamy na zębach. Oprócz tego, że wywołuje dyskomfort i poczucie zażenowania, może być również niebezpieczna. Prowadzi bowiem do zwiększenia kruchości szkliwa. Podstawą w jej zwalczaniu jest ograniczenie korzystania z preparatów z fluorem oraz zrezygnowanie z picia fluorowanej wody.

Jeśli zaś nasze zęby noszą ślady przebarwień, które powstały z innych przyczyn, bardzo dobrym rozwiązaniem będą licówki. To cienkie nakładki, jakie wykonuje się przede wszystkim z porcelany, które dentysta przykleja do zębów używając specjalnie zaprojektowanego do tego kleju. To sposób na uzyskanie nie tylko śnieżnobiałego uzębienia ale i gwarancja, że nasze zęby będą również równe i symetryczne. Noszenie licówek jest dla pacjenta nieodczuwalne i nie wywołuje dyskomfortu podczas jedzenia czy picia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*