Przyczyny i leczenie rwy kulszowej

Jednymi z najczęstszych dolegliwości dotykających osoby w różnym wieku, są te związane z układem nerwowym. Raz podrażniony lub uszkodzony może on bowiem powodować poważny ból, lub nawet być przyczyną rozwijania się trudnych w leczeniu chorób. Jednym z przykładów jest zespół objawów jaki pojawia się w sytuacji defektu na nerwie kulszowym.

Osoba, którą dotknie taki problem może odczuwać drętwienie, mrowienie, a nierzadko również silny, wręcz rwący ból w pośladku promieniujący na nogę. Często początkiem takiego stanu jest nagły i niespodziewany atak rwy kulszowej, którego przyczyny mogą być różne, ale zazwyczaj można wyróżnić ich kilka. W razie wystąpienia takich kłopotów, natychmiast powinno się zacząć leczenie. Co jeszcze warto o tym wiedzieć?

Niezbędna wiedza o rwie kulszowej

Przyczynami pojawienia się problemów z rwą kulszową mogą być przewianie lub wyziębienie organizmu, szczególnie w trakcie wykonywania pracy fizycznej takiej jak podnoszenie ciężkich przedmiotów z podłogi, na prostych nogach i ze skrętem tułowia. Zdarza się, że dana osoba poczuje wówczas natychmiastowy strzał w części lędźwiowej kręgosłupa i zostanie zablokowana w zastanej pozycji.

Leczenie zazwyczaj opiera się na tradycyjnych metodach, czyli przyjmowaniu leków, a także licznych i niestety bolesnych zastrzyków domięśniowych. Uzupełnieniem terapii przeważnie jest rehabilitacja Poznań to miasto, gdzie podejmuje się jej wielu doświadczonych specjalistów. W cięższych przypadkach konieczne może okazać się zastosowanie tzw. zastrzyków nadtwardówkowych, lub operacja kręgosłupa, która jest jednak ostatecznością. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sześć + 5 =