Stojaki na rowery – czy skutecznie chronią przed czynnikami zewnętrznymi?

Stojaki na rowery – czy skutecznie chronią przed czynnikami zewnętrznymi?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pogoda bywa kapryśna. Szczególnie dobrze wiedzą o tym wszyscy użytkownicy kółek, nie tylko tych czterech. Rowerzyści tym bardziej narażeni są na wszystko to, czym rzuca w nich przyroda. Nie mają bowiem nad sochą malowanej, metalowej budy chroniącej od czynników zewnętrznych. Tym bardziej nie mają jej ich ukochane jednoślady. Zostawić je pod dachem też nie zawsze jest możliwość. Cóż więc robić, gdy na horyzoncie zbierają się czarne chmury, a do domu daleko? Poszukać wiaty rowerowej.

Nie kapie, nie wieje – wiaty rowerowe

Stawiane nad stojakami rowerowymi niewielkich, przezroczystych wiat o metalowej konstrukcji, znacząco wpływa na zachowanie rowerów w dobrym stanie. Istotnie, być może nie jest aż taką formą bezpieczeństwa jak stawianie ich pod pełnym zadaszeniem budynku, niemniej zawsze ogranicza bezpośrednią ingerencję wody, czy innych opadów. Wiaty rowerowe, takie jak dostępne pod linkiem: https://sklep.szymkowiak.pl/pol_m_Wiaty-rowerowe-136.html, to doskonały wybór dla miast przyjaźnie nastawionych do cyklistów. Nikt bowiem nie lubi chyba siadać na mokrym siodełku. Poza tym, lakierowane proszkowo, stalowe konstrukcje są na tyle wytrzymałe, by uchronić rower przed jeszcze mniej spodziewanymi działaniami pogodowymi. Silne wiatry dały się w końcu we znaki wielu użytkownikom dróg, nie tylko cyklistom.

Stojaki na rowery pod zadaszeniem – dobry plan

Rzecz jasna wiaty nie chronią przed wszystkim i z każdej strony. Deszcz zawsze może przecież zacinać w kierunku odsłoniętej części. Niemniej nawet najmniejsza ochrona jest lepsza niż żadna. Z przyrodą bowiem nie ma żartów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*