Jak się bawić z dzieckiem?

Jak się bawić z dzieckiem?

Nao Triponez/pexels.com

Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najcenniejszą rzeczą, jaką możemy podarować naszemu dziecku jest czas. Po całym dniu spędzonym w szkole czy przedszkolu dziecko domaga się naszej uwagi, dlatego spędzając wspólne chwile na zabawie czy spacerach w parku ofiarujemy mu najlepszy prezent. Jak zatem spędzać czas z dzieckiem, by był on dobrze spożytkowany?

Ciekawe zabawy z młodszymi dziećmi.

Dzieci w wieku przedszkolnym bardzo często podczas zabawy naśladują zachowania dorosłych, dlatego świetnym sposobem na wspólne spędzanie czasu jest np. zabawa w dom. Możemy się w ten sposób bawić zarówno na podwórku, jak i w domu. Ustalamy role, dobrze, jeśli one byłyby odwrócone, a więc my będziemy dzieckiem, a dziecko dorosłym. Pomocne tu będą na pewno takie zabawki jak plastikowa lub drewniana kuchnia, z piecem, którą możemy wyposażyć w różowe garnki lub inne naczynia i sztućce. Zabawa ta pozwala kreatywnie spędzić czas, a także zaobserwować różne pozytywne i negatywne zachowania naszego dziecka.

Wspólne chwile ze starszakami

Podczas zabawy ze starszymi dziećmi możemy spróbować odkrywać jego zainteresowania czy budzące się pasje. Jazda na rowerze, rolki albo hulajnoga? A może odkrywanie talentu muzycznego — wspólny śpiew, a do tego gitara lub pianinko z mikrofonem? To tylko kilka pomysłów na dobrze spędzony wspólny czas, gdzie zarówno dziecko, jak i rodzic czerpie wiele korzyści. Ciekawym zajęciem dla starszaka będą również wędrówki po lesie czy górach, podczas których będziemy mogli obserwować zachowania dziecka, to jak radzi sobie ze stresem czy z pokonywaniem trudności.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*