W jakim przypadku warto postawić na długoterminowy wynajem auta?

W jakim przypadku warto postawić na długoterminowy wynajem auta?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Coraz więcej Polaków wybiera wypożyczenie samochodu zamiast zakupu własnego pojazdu. Istnieje opcja wynajmu krótko- oraz długoterminowego. Czym charakteryzuje się to drugie rozwiązanie i jakie przynosi korzyści?

Przede wszystkim odnosi się do wypożyczenia samochodu na co najmniej miesiąc. Niektóre wypożyczalnie oferują propozycję wynajmu od 1 do 24 miesięcy, co określa się mianem wynajmu średnioterminowego, a ponad 24-miesięczny – za długoterminowy. Dla kogo jest ta opcja? Przede wszystkim dla przedsiębiorców – zarówno małych, jak i dużych, którzy dążą do rozbudowania swojej floty. Po zakończeniu umowy mogą korzystać z innych, nowych pojazdów. To również opcja dla klientów indywidualnych, którzy poszukują praktycznego rozwiązania bez obciążania domowego budżetu. W ten sposób nie martwią się o koszty serwisowania czy ubezpieczenia.

Zasady współpracy

W przypadku wynajmu długoterminowego umowa zawierana jest na czas określony, a najemca jest zobowiązany spłacać ratę co miesiąc. Ostateczna cena obejmuje zarówno ubezpieczenie, wymianę opon i przegląd, a także auto zastępcze, jeśli dojdzie do awarii. Takie rozwiązanie jest szczególnie korzystne dla przedsiębiorstw, które rozwijają swoją działalność. Nie obciąża ono budżetu, ponieważ można wpisać poniesione koszty w prowadzenie działalności. Co więcej, nie obniża zdolności kredytowej firmy jak dzieje się w przypadku leasingu. Więcej o zasadach wynajmu długoterminowego można dowiedzieć się z poniższej strony internetowej: https://www.vwleasing.pl/nasza-oferta/wynajem-dlugoterminowy.html.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*