Wybór sauny ogrodowej

Wybór sauny ogrodowej
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Decydując się na zakup sauny na zewnątrz, do ogrodu staje przed nami zróżnicowana oferta nie tylko pod względem cenowym, ale również jakościowym. Opcje jakie są dla nas dostępne przybierają różne formy, począwszy do standardowej sauny fińskiej, do sauny-beczki.

Sauny-beczki, których nazwa wzięła się z ich owalnego, okrągłego kształtu – wykonane są najczęściej z cedru, a ich kształt, a co za tym idzie opływowość przyczynia się do lepszej cyrkulacji powietrza oraz zminimalizowania strat grzewczych. Sauna ta jest w stanie pomieścić od 4 do 8 osób, w zależności od tego, na jaki wariant rozmiaru się zdecydujemy – oprócz tego możliwe jest zamontowanie w niej okien oraz przeznaczenia miejsca na przebieralnię. Ich ogromną zaletą jest wygląd zewnętrzny. Opływowy kształt optymalnie dopasuje się do naszego ogródka oraz z pewnością pełnić będzie korzystną funkcję estetyczną. Drewno, z którego jest wykonana zapewnia jej odporność na zróżnicowaną pogodę oraz gwarantuje utrzymanie jakości przez długie lata.

Kolejną opcją jest wybór sauny ogrodowej należącej do tych bardziej nowoczesnych oraz innowacyjnych form. Sauna nowoczesna charakteryzuje się bryłą prostą, bez większych udziwnień, stawiającą głównie na prostotę oraz minimalizm – takie budowle wkomponują się idealnie w naszą działkę, jeżeli nasz dom zbudowany jest w stylu podobnym.

Trzecim wyborem, chyba najbardziej rozpowszechnionym oraz znanym jest sauna fińska, znana również pod nazwą sauny suchej. Jest to najprostsza opcja budowy sauny – zbudowana z drewna i przypominająca prostokąt lub kwadrat – nie należy do najdroższych wyborów cenowych, a także posiada możliwość zamontowania jej w domu, jak i na dworze.

Sprawdź przykładową ofertę: sauna wolnostojąca ogrodowa.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*