Wymiana okien – sposób na zatrzymanie ciepłego powietrza w mieszkaniu

Wymiana okien – sposób na zatrzymanie ciepłego powietrza w mieszkaniu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jesienią rozpoczyna się sezon grzewczy. Na ten cel każde gospodarstwo domowe musi każdego roku przeznaczyć sporą sumę pieniędzy, zależną od wielu czynników, takich jak wielkość posiadłości, czy rodzaj stosowanego ogrzewania. Dużo ciepła tracone jest w budynkach przez brak lub niewłaściwą izolację ścian, dachu, jak również nieszczelne, złej jakości okna. Dlatego są to jedne z elementów, które warto wymienić w pierwszej kolejności, jeśli rachunki za ogrzewanie są bardzo wysokie.

Istotne parametry

Wybierając okna, które mają za zadanie zatrzymać gorące powietrze w pomieszczeniach, trzeba zwrócić uwagę, jakie posiadają uszczelnienie oraz właściwości związane z przepuszczalnością wiatru. Najistotniejszym czynnikiem jest jednak izolacyjność, wyrażana za pomocą współczynnika przenikania. Im jest on niższy, tym lepiej zatrzymuje ciepło w domu. Dobre okna posiadają szyby zespolone, składające się z dwóch lub trzech warstw. Pomiędzy nimi znajduje się pustka, w której instaluje się materiał pochłaniający wilgoć i zabezpieczający przed gromadzeniem się pary. Jeśli interesuje nas takie rozwiązanie, możemy dokonać zakupu np. na stronie: https://juga.pl/. Żeby jeszcze lepiej zabezpieczyć dom przed niską temperaturą, warto zastosować okna z tak zwanymi ciepłymi szybami.

Coraz częściej deweloperzy decydują się na budowę domów pasywnych. Do takich nieruchomości dedykowane są specjalne witryny, które charakteryzują się bardzo niską wartością wspomnianego współczynnika przenikania ciepła – poniżej 0,8 W/m2K.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*