Zalety i zastosowania ekoskóry

Zalety i zastosowania ekoskóry
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jeśli planuje się zakup nowych mebli do salonu, to uwagę zwrócić należy na kilka elementów. Bardzo ważne jest także to z jakiego materiału zostały one wykonane. Jeszcze nie tak dawno bardzo popularne były meble skórzane. Dziś zaczyna się to zmieniać i coraz większą popularnością cieszą się meble z ekoskóry.

Czym jest ekoskóra?

Ekoskóra to nic innego jak materiał syntetyczny, który imituje naturalną skórę. Na skórę ekologiczną składa się tkanina poliestrowa oraz warstwa plastyfikowanego winylu. Pod kątem wyglądu oraz właściwości ekoskóra bardzo przypomina skórę naturalną. Jest jednak dużo łatwiejsza w utrzymaniu. Także jej konserwacja jest dużo prostsza w porównaniu ze skórą naturalną. Ekoskóra jest dziś powszechnie stosowana w produkcji mebli, w tym kanap, narożników, a dużą popularnością cieszy się taki produkt jak sofa ekoskóra.

Właściwości ekoskóry

Ekoskóra to materiał sztuczny, ale znakomicie udający naturalną skórę. Często bardzo trudno jest na pierwszy rzut oka odróżnić oba te materiały. Dlatego też materiał ten cieszy się tak dużą popularnością w branży meblarskiej. Jest tak przede wszystkim dlatego, iż ekoskóra jest tańsza od naturalnej. Poza tym dostępna jest w wielu kolorach i wzorach. Jest wodoodporna oraz plamoodporna. Co istotne, z ekoskóry produkowane są wszystkie typy narożników, w tym narożnik prawy, jak i lewy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*