Cięcie powierzchni betonowych – czy musi być żmudnym zadaniem?

Cięcie powierzchni betonowych – czy musi być żmudnym zadaniem?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Beton to jeden z najczęściej stosowanych materiałów w branży budowlanej Powstają z niego bowiem zarówno obiekty mieszkalne i przemysłowe, jak i fundamenty, konstrukcje nośne czy ogrodzenia. Ze względu wysoką twardość w procesie cięcia jego powierzchni konieczne jest używanie różnych specjalistycznych narzędzi. Przydatna okazuje się w szczególności piła spalinowa z tarczą diamentową, którą można bez problemu nabyć za pośrednictwem witryny poszczególnego sklepu online https://xl-narzedzia.pl/pily-do-betonu-c-24_883_1166.html.

Kilka najbardziej wydajnych urządzeń

Wspomniana we wstępie piła to maszyna zaprojektowana w taki sposób, że gwarantuje maksymalny komfort użytkowania. Swoją niezawodność zawdzięcza przede wszystkim nowoczesnemu systemowi chłodzenia tarczy wodą (funkcja regulacji strumienia). Ciekawą alternatywę stanowią również solidne liny pokryte powłoką diamentową, którymi opasa się dany element przeznaczony do przecięcia. Sprawdzają się one doskonale głównie przy czynnościach wyburzeniowych wykonywanych w trakcie prac o charakterze budowlanym i remontowym. Oto pozostałe łatwo dostępne na rynku rozwiązania pozwalające na szybkie i w pełni bezpieczne przecinanie betonu:

– młotowiertarka sieciowa z rękojeścią pistoletową – koniecznie wyposażona w innowacyjny mechanizm udarowy,

– bruzdownica z funkcjonalnym silnikiem – służy choćby do wycinania bruzd w ścianach i posadzkach (potrzebnych do montażu kabli oraz rur),

– szlifierka kątowa o mocy minimum 700 W i niskoprofilowej konstrukcji – ułatwia dotarcie do ciasnych miejsc,

– piła szablasta na wymienne brzeszczoty – idealna do obróbki tzw. miękkiego betonu,

– wyrzynarka akumulatorowa – niezbędna do uzyskiwania krzywizn.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*