Czym myć samochodową tapicerkę?

Czym myć samochodową tapicerkę?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tapicerka, podobnie jak inne elementy wnętrza samochodu narażona jest na różnego rodzaju zabrudzenia. Jest także siedliskiem roztoczy, alergenów i innych drobnoustrojów, dlatego tak ważne jest regularne i dokładne jej czyszczenie. Nieczyszczona tapicerka zdecydowanie szybciej także się zużywa i traci swój pierwotny urok, co negatywnie wpływa na wygląd całego wnętrza samochodu.

Jak prawidłowo wyczyścić tapicerkę samochodową?

Tapicerkę najlepiej regularnie odkurzać przy pomocy samochodowego odkurzacza, dzięki czemu uda się usunąć kurz oraz powierzchowne zabrudzenia. Przed przystąpieniem do tej czynności trzeba wyjąć z samochodu dywaniki, aby zgromadzony na nich kurz nie roznosił się po wnętrzu. Dzięki specjalnej końcówce odkurzacza można bez problemu dotrzeć w nawet najmniejsze zakamarki, w których mogą znajdować się okruchy lub resztki jedzenia. Do mycia tapicerki trzeba użyć odpowiedniego preparatu, który pomoże usunąć plamy, ale będzie zarazem pielęgnował materiał, z którego jest ona wykonana.

Przed pierwszym użyciem trzeba sprawdzić jego działanie na niewielkim obszarze, aby wykluczyć niepożądane skutki uboczne. Czyszczenie tapicerki wykonuje się miękką ściereczką lub gąbką nasączoną preparatem. Warto także użyć specjalnego środka ochronnego, który zapobiega powstawaniu plam, które mogą być trudne w usunięciu. Jeśli w samochodzie palone są papierosy lub przewożone zwierzęta konieczne jest użycie środka, który usuwa nieprzyjemny zapach. Preparaty takie można znaleźć w ofercie firmy Erracom.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*