Ile kosztuje wizyta u stomatologa?

Ile kosztuje wizyta u stomatologa?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Badania statystyczne pokazują, że wielu Polaków ma problemy z zębami. Jest to powodowane nieprawidłową higieną jamy ustnej, a także unikaniem wizyt dentystycznych. Część osób narzeka, że usługi stomatologiczne są drogie. Aby zweryfikować tę tezę, warto sprawdzić, ile w różnych regionach kraju kosztuje wizyta u stomatologa.

Borowanie i ekstrakcja

Bez względu na miejsce zamieszkania za konsultację stomatologiczną, trzeba zapłacić od 45 zł do 60 zł. W przypadku wykrycia ogniska próchnicy niezbędne jest jej usunięcie. Borowanie bez zastosowania znieczulenia w województwie lubelskim będzie kosztować około 130 zł, natomiast w województwie mazowieckim nawet 190 zł. Pacjent, który zdecyduje się na znieczulenie, będzie musiał dodatkowo dopłacić około 20-30 zł. Co ciekawe borowanie zęba jest tańsze od jego usunięcia. Za ekstrakcję stomatolog z konina weźmie około 150 zł, natomiast dentysta w okolicach Krakowa tę samą usługę może wycenić nawet na 240 zł.

Leczenie kanałowe i wybielanie

Jeszcze droższe jest leczenie uzębienia metodą kanałową. Całkowite usunięcie i wypełnienie jednego kanału w zależności od miejsca zamieszkania kosztuje od 260 zł do 350 zł. Należy jednak mieć świadomość tego, że w jednym zębie mogą znajdować się dwa, trzy, a niekiedy nawet 4 kanały. Jeżeli doliczy się do tego koszt znieczulenia, może okazać się, że za całkowite wyleczenie jednego zęba pacjentowi przyjdzie zapłacić nawet 1500 zł. Nieco tańsze są zabiegi estetyczne, takie jak wybielanie  Przykładowo wybielanie zębów metodą nakładkową kosztuje od 500 zł do 650 zł. Taka cena widnieje m.in. na stronie https://dentysta-stomatolog.konin.pl/wybielanie-zebow. Warto pamiętać, że ceny tego rodzaju zabiegów mogą być różne w zależności od stosowanych technik oraz sprzętu.

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*