Jakie produkty wytwarza się z mleka?

Jakie produkty wytwarza się z mleka?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mleko jest podstawą ludzkiej diety, ale jest też ważnym składnikiem wielu innych produktów spożywczych. Jest używane do produkcji sera i innych produktów mlecznych, ale mleko jest również częstym składnikiem czekolady, lodów i innych deserów.

Inne produkty, które są wykonane z mleka to:

Masło

Masło powstaje z ubijania śmietany, aż oddzieli się ona na stałe kuleczki tłuszczu maślanego i płynną maślankę. Masło może być smarowane na grzanki lub używane jako składnik przepisów.

Lody 

Lody są wytwarzane przez mieszanie razem mleka, cukru i składników smakowych przed zamrożeniem mieszaniny w maszynie do lodów. Jeśli masz dostęp do surowego mleka, możesz zrobić lody w domu za pomocą elektrycznego miksera ręcznego lub miksera stojącego. Jednak większość dostępnych na rynku lodów jest robiona z mleka pasteryzowanego, ponieważ surowe mleko zawiera potencjalnie niebezpieczne bakterie, które mogą wywołać chorobę w przypadku spożycia.

Sery 

Ser można zrobić z mleka każdego zwierzęcia; z mleka krowiego produkuje się twaróg i ser cheddar, natomiast z mleka koziego ser feta i mozzarella (między innymi). Ser może być również produkowany z ryżu lub soi, jeśli te składniki są używane zamiast mleka krowiego.

Mleko w proszku

Producent mleka w proszku dodaje je do wielu produktów spożywczych, takich jak płatki śniadaniowe, mieszanki do pieczenia i zupy. Może być dodawane do innych produktów spożywczych, aby zwiększyć ich wartość odżywczą lub po prostu podnieść ich smak.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*