Kiedy warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty?

Kiedy warto skorzystać z pomocy psychoterapeuty?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dobry psychoterapeuta, czyli jaki?

Jak ocenić, kiedy dany problem jest wystarczająco poważny, by szukać pomocy u specjalisty? Nie ma na to pytanie precyzyjnej odpowiedzi, gdyż bardzo wiele zależy od naszej subiektywnej wrażliwości. Dla kogoś ta sama sytuacja będzie drobną uciążliwością, a ktoś inny może z jej powodu znaleźć się w ciężkiej depresji. Jeśli czujemy się nieszczęśliwi, to powinniśmy szukać pomocy.

Gabinety psychoterapeutów często odwiedzają pary. Związek dwojga ludzi podsycany seksualnością a czasem także miłością generuje silne konflikty. Terapia dla par w Poznaniu jest możliwa w większości gabinetów psychoterapeutycznych, choć najlepiej pomocy szukać u specjalistów specjalizujących się konkretnie w tego rodzaju terapii. Problem małżeństwa to automatycznie także problem dzieci. W niektórych sytuacjach psychoterapeuta musi zajmować się całą rodziną (terapia systemowa).

W mieście na tyle dużym, jak Poznań, znalezienie psychoterapeuty nie jest trudne, lecz możemy mieć rozterki w wyborze odpowiedniego specjalisty. Gabinetów prywatnych jest wiele, gorzej, gdy ktoś z mniej zasobnym portfelem skazany jest na placówki współpracujące z NFZ.

Dobry psychoterapeuta w Poznaniu poza kompetencjami powinien być człowiekiem, którego będziemy mogli obdarzyć zaufaniem. Ważne mogą być czynniki takie jak płeć, czy wiek, gdyż nie przed każdym jesteśmy w stanie się otworzyć. Bardzo ważne jest uznawanie za ważne tych samych wartości. Gdy małżeństwo zdecydowało się rozstać, psycholog może pełnić funkcję mediatora (choć mediator nie musi być psychologiem).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*