Wybielanie zębów – na jaką metodę się zdecydować?

Wybielanie zębów – na jaką metodę się zdecydować?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Piękne i białe zęby to marzenie wielu osób. Współczesna stomatologia daje możliwość szybkiego i skutecznego ich wybielenia. Osoby, które nie lubią odwiedzać gabinetów dentystycznych, mogą skorzystać z past i preparatów dostępnych w aptekach i drogeriach.

Metoda nakładkowa i laserowe wybielanie zębów

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszy się metoda nakładkowa. Aby z niej skorzystać, należy odwiedzić renomowany gabinet stomatologiczny, który ma w swej ofercie tego rodzaju zabiegi. Podczas pierwszej wizyty stomatolog wykonuje wycisk zębów za pomocą masy alginatowej. Wycisk ten służy do wykonania nakładek, które pacjent będzie musiał nosić na zębach przez 2-4 tygodnie. Nakładki wypełnia się specjalnym żelem i nosi na zębach przez 4 godziny dziennie. Szczegółowe informacje na temat tej metody wybielania zębów można znaleźć na stronie https://www.medessence.pl/stomatologia-mokotow/wybielanie/. Jeśli ktoś oczekuje szybkich i spektakularnych efektów, może zdecydować się na metodę wykorzystującą światło lasera. 

Domowe sposoby na białe zęby

Istnieją również domowe sposoby wybielania zębów. Niestety ich skuteczność jest zwykle mniejsza niż zabiegów wykonywanych w gabinetach stomatologicznych. Osoby, które pragną uzyskać bielszy uśmiech, mogą zdecydować się na zakup pasty wybielającej zawierającej aktywny węgiel. Zastosowanie naturalnego węgla pozwala pozbyć się przebarwień i rozjaśnić zęby o kilka tonów. Innym sposobem jest korzystanie z pasków wybielających naklejanych na zęby. Produkt nasączony specjalnym żelem również pomaga uzyskać piękny, biały uśmiech. Wybór metody wybielania zębów jest sprawą indywidualną. Jeśli komuś zależy na szybkich i spektakularnych efektach, powinien wybrać metodę nakładkową lub laserową, pozostali z pewnością zadowolą się pastami i paskami wybielającymi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*