Kitesurfing – Ten nietypowy sport poprawi Twoje zdrowie

Kitesurfing – Ten nietypowy sport poprawi Twoje zdrowie
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Kitesurfing to sport na wodach powierzchniowych łączący aspekty wakeboardingu, snowboardu i windsurfingu. Kitesurfing odbywa się na kiteboardzie, czyli małej desce wyposażonej w uprząż i sterowany latawiec. Kitesurfing to świetna zabawa i może być uprawiany przez osoby w każdym wieku. Kitesurfing to świetny sport dla poprawy zdrowia, ponieważ szybko spala kalorie, poprawia równowagę i koordynację oraz wzmacnia mięśnie rdzenia. Jest to również dobre dla układu sercowo-naczyniowego, ponieważ zwiększa tętno i oddychanie.

Jak działa kitesurfing?

Kitesurfer używa latawca do ciągnięcia i pchania się po powierzchni wody. Kitesurfing może być uprawiany na płaskiej wodzie i na falach. W najwcześniejszych czasach kitesurfingu surferzy używali napędzanych paralotni, aby skakać nad falami i wykonywać powietrzne sztuczki. Kitesurfing jest bezpiecznym sportem do uprawiania, pod warunkiem, że zawodnik jest odpowiednio przeszkolony i nosi sprzęt ochronny. Obejmuje to kask, ochraniacze na nadgarstki i kamizelkę ratunkową. Na stronie https://www.easy-surfcenter.pl/kursy-kitesurfingu możesz zapisać się na kurs.

Skąd wziął się kitesurfing?

Kitesurfing rozpoczął się na plażach Hawajów w późnych latach 80-tych, kiedy Jeff Hakman i Richard Peters, którzy obaj pracowali w firmie Body Glove International w North Shore, zobaczyli windsurferów zmagających się z dużymi falami, spowodowanymi przez huragan Marie, który uderzył w Hawaje w 1976 roku. Postanowili stworzyć własną wersję deski surfingowej, na której można by jeździć w każdych warunkach, w tym przy silnym wietrze i na wzburzonej wodzie. Ich dzieło nazwano „snurfer”. Był to w zasadzie snowboard bez wiązań przymocowany do dwóch nart, których używali jako desek podczas jazdy na szczytach pokrytych śniegiem górskich zboczy w okolicach plaży North Shore Oahu, gdzie wówczas mieszkali.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*