Ciekawe fakty i mity dotyczące perfum

Ciekawe fakty i mity dotyczące perfum
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Perfumy towarzyszą nam niemal na co dzień. Dzięki ich szerokiej gamie możemy cieszyć wieloma różnorodnymi zapachami i dobierać je do siebie według własnych preferencji. Na przestrzeni lat zauważono dużo prawdziwych faktów dotyczących perfum, ale również powstało o nich wiele mitów, w które często ludzie naiwnie wierzą. Poznajmy więc kilka z nich, odkrywając prawdziwe oblicze perfum.

Najciekawsze fakty i mity

Pierwszym ciekawym faktem dotyczącym perfum jest to, że perfumy przeznaczone dla mężczyzn, mogą używać również kobiety. Dlaczego? Podział na perfumy damskie i męskie jest bowiem umowny. Delikatniejsze zazwyczaj przeznaczone są dla kobiet, a te bardziej intensywne dla mężczyzn. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby mogły być używane odwrotnie. Co ciekawe, najlepszą porą na testowanie perfum jest poranek. Dzieje się tak dlatego, że wypoczęte ciało zdecydowanie łatwiej przyswaja zapachy za pomocą zmysłu węchu. Z tego względu jedynie porankiem jesteśmy w stanie wyczuć najbardziej intensywną woń naszych perfum. Oprócz tego ważnym faktem jest jest również to, że perfumy mogą wywoływać reakcję alergiczną na skórze.

Co do mitów, jest ich znacznie więcej. Jednym z najbardziej znanych jest mit mówiący o tym, że perfumy powinno się przechowywać w łazience, ze względu na korzystne dla nich warunki. Prawda jest jednak taka, że duża wilgotność, wahania temperatur, czy też potencjalnie ostre światło, nie są sprzyjającym miejscem dla perfum i mogą powodować ich zepsucie.
Kolejnym ciekawym mitem jest ten mówiący, że perfumy nie posiadają daty ważności. W rzeczywistości jednak każde perfumy ją posiadają i zawsze jest ona umieszczona na ich opakowaniu. Bardzo często również wielu ludzi twierdzi, że pocieranie perfum o nadgarstki powoduje ich głębokie wniknięcie w skórę, dzięki czemu uwalnia się ich prawdziwy zapach. W rzeczywistości pocieranie powoduje po prostu szybsze parowanie i utlenianie się aromatu, co sprawia, że przez krótką chwilę można poczuć bardziej intensywną woń.

Artykuł napisany we współpracy z Neness – internetową perfumerią.

Sprawdź ofertę perfum na stronie internetowej sklepu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*