Jaka woda jest zdrowa?

Jaka woda jest zdrowa?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Według ostatnio przeprowadzonych badań około 75% naszych rodaków codziennie pije wodę w ilości przynajmniej dwóch szklanek. Jej spożycie jest natomiast znacznie większe podczas letnich upałów. Z dostępnością wody nie ma większych problemów, lecz duży kłopot sprawia wielu osobom wybranie takiej, która ma dobre właściwości zdrowotne i przynosi wiele korzyści dla organizmu. Na szczególną uwagę zasługuje woda zasadowa o wysokim poziomie pH, nazywana alkaliczną. Kupimy ją w sklepie lub pozyskamy dzięki specjalnemu dzbankowi – filtry do wody alkalicznej można kupić w internecie na  http://aqua-alkalik.pl/woda-alkaliczna-slask/

Woda z kranu, mineralna, źródlana, a może alkaliczna?

Niektóre osoby twierdzą, że picie wody płynącej bezpośrednio z kranu jest niezdrowe, bo jest ona zbyt zanieczyszczona. To oczywiście nieprawda, gdyż w większości polskich miast taka woda doskonale nadaje się do picia i nie wywołuje żadnych skutków ubocznych. Od wody butelkowanej mineralnej różni ją jednak znacznie mniejsza ilość składników odżywczych, dlatego na co dzień zaleca się spożywanie kranówki w ograniczonych ilościach. Lepszym wyborem jest z pewnością woda źródlana średnio- lub wysokozmineralizowana, charakteryzująca się odpowiednim poziomem cennych wodorowęglanów, jodu, fluoru, potasu oraz żelaza.

Na uwagę zasługuje również woda lecznicza, działająca niczym lekarstwo dzięki ponadprzeciętnemu stężeniu określonych pierwiastków, w tym zwłaszcza wapnia, bromu, sodu i jodu. W ostatnim czasie wiele osób decyduje się jednak na regularne spożywanie wody alkalicznej, ponieważ gwarantuje ona optymalny poziom nawodnienia i przeciwdziała powstawaniu wielu groźnych chorób i dolegliwości – m.in. cukrzycy, miażdżycy, nowotworów, chorób skórnych, nadciśnienia czy problemów z układem krążenia. Jeśli ma to być woda alkaliczna dla firm w Warszawie znajdziemy kilka miejsc posiadających ją w ilościach hurtowych.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*