W jaki sposób można skutecznie wyleczyć się z chorób psychicznych?

W jaki sposób można skutecznie wyleczyć się z chorób psychicznych?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Choroby psychiczne,  a wśród nich depresja, stają się zmorą współczesnego świata. Jak sobie z nimi radzić? Jak pomóc sobie lub swoim najbliższym i czy w ogóle można się z nich wyleczyć? W takich przypadkach pomocą służą poradnie zdrowia psychicznego Katowice i inne duże miasta Polski to miejsca, w których bez problemu znaleźć można takie profesjonalne wsparcie w tej dziedzinie.

Choroby psychiczne – czy można je wyleczyć?

Wszelkie zaburzenia natury psychologicznej wymagają leczenia. Niestety świadomość i wiedza na ich temat jest w społeczeństwie wciąż niewielka. Sam termin „choroba psychiczna” wiąże się z lękiem, strachem przed nieznanym i stygmatyzacją osób chorych. A przecież nie powinno tak być! Misją poradni zdrowia psychicznego jest szerzenie wiedzy na temat tego rodzaju chorób i niesienie pomocy potrzebującym. W bezpiecznej, pełnej zaufania atmosferze, chorzy dochodzić mogą do równowagi emocjonalnej i zacząć swoje życie na nowo.

Aby rozpocząć leczenie, nie wystarczy jednak zgłosić się tylko do lekarza lub psychoterapeuty. W pierwszej kolejności należy chcieć. Motywacja jest tutaj kluczem do sukcesu. Drugim elementem jest wybór zaufanego i doświadczonego terapeuty oraz interdyscyplinarna współpraca zarówno z psychologiem, jak i z psychiatrą. Podparta dobrze dobranymi lekami farmakologicznymi psychoterapia może pomóc zarówno w leczeniu depresji, zaburzeń adaptacyjnych, lękowych i nerwicowych. Pomoże także przy zaburzeniach snu, dysfunkcjach seksualnych i wielu innych problemach, z jakimi każdy z nas może się zmierzyć.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*