Czym są koncentratory tlenu

Czym są koncentratory tlenu
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Tlenoterapia jest jedną tych praktyk, która obecnie staje się coraz bardziej rozpoznawalną dziedziną z zakresu medycyny. Tlenoterapia odpowiada swoim zadaniem za zmniejszanie i ostatecznie pozbycie się duszności u pacjentów. Dzięki swoim właściwościom tlenoterapia dostarcza powietrza o zwiększonej ilości tlenu. Aby było to możliwe, do pracy z dusznościami pacjenta stosuje się urządzenie zwane koncentratorem tlenu.

Praca koncentratora tlenu

Urządzenie w swej pracy pobiera z otoczenia powietrze o wartości 21%. Po dalszym nasyceniu i jego koncentracji powietrze, jakie zostaje podane następnie choremu posiada znacznie większe dawki tlenu niż normalnie. Otrzymane po tym powietrze odpowiada 91% tlenu w powietrzu. Koncentratory tlenu to nie jedyne urządzenia, które są w stanie pomóc pacjentom narażonym na problemy z płucami czy pracą dróg oddechowych. Nowoczesnym rozwiązaniem w pracy płuc jest stosowanie asystora kaszlu https://oddychasz.pl/Asystory-kaszlu-c19, który pozwala na pozbycie się nagromadzonej flegmy z dróg oddechowych. Zarówno asystor kaszlu jak i koncentrator tlenu to urządzenia unikatowe pozwalające na polepszenie stanu zdrowia pacjentów z podobnymi dolegliwościami.

Rodzaje koncentratorów tlenu

Koncentratory tlenu dzielimy na stacjonarne oraz modele przenośne. Modele stałe są wykorzystywane w tlenoterapii zarówno podczas pracy w szpitalu, ale też w domu pacjenta. Przenośne koncentratory tlenu są znacznie mobilniejsze oraz lżejsze niż stacjonarne odpowiedniki. Urządzenia te w żaden sposób nie ograniczają miejsca przebywania pacjenta i pozwalają mu na swobodne przemieszczanie się oraz pozwalają mu na zażywanie aktywności w jego towarzystwie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*