Jaki sprzęt ułatwi codzienne funkcjonowanie osobom starszym?

Jaki sprzęt ułatwi codzienne funkcjonowanie osobom starszym?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby starsze często napotykają w życiu codziennym na różne problemy związane z poruszaniem się czy realizacją prostych czynności. W związku z tym wielu z nich nie wyobraża sobie funkcjonowania bez odpowiedniego sprzętu pomocniczego, który ułatwia radzenie sobie z podstawowymi trudnościami. Doskonałym przykładem takiego urządzenia jest choćby balkonik kroczący, umożliwiający utrzymanie równowagi w pozycji stojącej.

Kule, specjalne taborety i inne niezbędne akcesoria

W sprzęt pomocniczy dla osób starszych można bez trudu zaopatrzyć się w specjalistycznych sklepach rehabilitacyjnych – zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Tego typu asortyment jest zazwyczaj dosyć drogi, dlatego warto skorzystać z dofinansowania oferowanego przez Miejskie Ośrodki Pomocy Społecznej (MOPS-y), ewentualnie Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie (PCPR).

Kupując poszczególne sprzęty należy zwracać uwagę na to, czy posiadają odpowiednie certyfikaty i czy są objęte VAT-em na poziomie 8%. Jeśli tak, to oznacza, że przeszły skomplikowane testy i zostały wpisane na listę wyrobów medycznych. Dzięki temu mamy pewność, że do minimum zostało ograniczone zagrożenie bezpieczeństwa ich użytkownika.

Do najczęściej stosowanych przez osoby starsze urządzeń zaliczamy:

– taborety wannowe oraz prysznicowe, a także poręcze łazienkowe ułatwiające mycie się i korzystanie z innych zabiegów pielęgnacyjnych
– balkoniki rehabilitacyjne i chodziki ułatwiające poruszanie się w pozycji wyprostowanej (sprzęt ten można nabyć na https://medistuff.pl/)
– kule łokciowe oraz różnego typu laski
– wózki inwalidzkie (dla osób, które nie mogą samodzielnie chodzić)
– krzesła i toalety przenośne WC z regulacją wysokości

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*