Nieskończona miłość Jezusa – Dlaczego musiał zginąć?

Nieskończona miłość Jezusa –  Dlaczego musiał zginąć?
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Biblia mówi, że Jezus umarł na krzyżu, aby zapłacić za nasze grzechy. Ale dlaczego to zrobił? I jak się tam znalazł? Śmierć Jezusa była częścią Bożego planu od samego początku. Jeszcze zanim Adam i Ewa zjedli z drzewa poznania, Bóg zaplanował, że Jezus zstąpi z nieba i umrze za grzechy ludzkości. Ale co to znaczy, że Jezus wziął nasze grzechy na siebie? I dlaczego musiał umrzeć, byśmy mogli zostać zbawieni? Czytaj dalej, a wszystko stanie się jasne…

Jezus wziął na siebie wszystkie grzechy

Jezus wziął na siebie grzech ludzi, aby mogli być wolni od jego kary: wiecznego oddzielenia od Boga w piekle (Mateusza 8:12). Innymi słowy, Jezus wziął twój grzech na siebie, abyś nie musiał spędzić wieczności w oddzieleniu od Niego.

Dlaczego musiał to zrobić?

Biblia uczy, że każdy człowiek zgrzeszył i nie dorównał doskonałym standardom Bożym (Rzymian 3:23). Biblia uczy, że ludzie rodzą się z grzeszną naturą i muszą zdecydować się na przyjęcie Jezusa Chrystusa jako swojego Pana i Zbawiciela lub zostać zesłanym na wieczne męki w piekle (Rz 6,23). Biblia uczy, że wszyscy ludzie zasługują na śmierć, ponieważ zgrzeszyli przeciwko Bogu (Rz 6,23).

Każdy jest grzesznikiem

Każdy był grzesznikiem, zanim jeszcze się urodził (Psalm 51:5). Ludzie odziedziczyli grzeszną naturę po Adamie i Ewie, kiedy nie posłuchali Bożego przykazania (Księga Rodzaju 3). Od tego czasu każdy człowiek, który kiedykolwiek żył, urodził się na tym świecie z grzeszną naturą – nikt nie jest od tego wolny! W wyniku tej grzeszności wszyscy zasługują na karę, ponieważ wszyscy w pewnym momencie swojego życia czynili rzeczy przeciwko Bożym prawom. Wejdź na stronę: https://szczescboze.com, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*