Przyczyny i leczenie rwy kulszowej

Przyczyny i leczenie rwy kulszowej
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Jednymi z najczęstszych dolegliwości dotykających osoby w różnym wieku, są te związane z układem nerwowym. Raz podrażniony lub uszkodzony może on bowiem powodować poważny ból, lub nawet być przyczyną rozwijania się trudnych w leczeniu chorób. Jednym z przykładów jest zespół objawów jaki pojawia się w sytuacji defektu na nerwie kulszowym.

Osoba, którą dotknie taki problem może odczuwać drętwienie, mrowienie, a nierzadko również silny, wręcz rwący ból w pośladku promieniujący na nogę. Często początkiem takiego stanu jest nagły i niespodziewany atak rwy kulszowej, którego przyczyny mogą być różne, ale zazwyczaj można wyróżnić ich kilka. W razie wystąpienia takich kłopotów, natychmiast powinno się zacząć leczenie. Co jeszcze warto o tym wiedzieć?

Niezbędna wiedza o rwie kulszowej

Przyczynami pojawienia się problemów z rwą kulszową mogą być przewianie lub wyziębienie organizmu, szczególnie w trakcie wykonywania pracy fizycznej takiej jak podnoszenie ciężkich przedmiotów z podłogi, na prostych nogach i ze skrętem tułowia. Zdarza się, że dana osoba poczuje wówczas natychmiastowy strzał w części lędźwiowej kręgosłupa i zostanie zablokowana w zastanej pozycji.

Leczenie zazwyczaj opiera się na tradycyjnych metodach, czyli przyjmowaniu leków, a także licznych i niestety bolesnych zastrzyków domięśniowych. Uzupełnieniem terapii przeważnie jest rehabilitacja Poznań to miasto, gdzie podejmuje się jej wielu doświadczonych specjalistów. W cięższych przypadkach konieczne może okazać się zastosowanie tzw. zastrzyków nadtwardówkowych, lub operacja kręgosłupa, która jest jednak ostatecznością. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*